6 domowych sposobów na ból zęba

6 domowych sposobów na ból zęba

Bolący ząb potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Dlaczego? Bo sprawia, że nie da się normalnie spać, jeść czy pić. Każdej z tych czynności towarzyszy ból. Jak sobie z nim radzić?

Ból zęba

Jeśli ból zęba nie ustaje to z pewnością należy się udać do stomatologa, który ustali przyczynę bólu. Do tego czasu można wypróbować któryś ze sprawdzonych, domowych sposobów na uśmierzenie bólu zęba. Tak się składa, że przygotowaliśmy dla Was takie zestawienie.

Oto lista 6 domowych sposobów na uśmierzenie bólu zęba:

cebula, cebule cebuli 6 domowych sposobów na ból zębaCebula

Skutecznym sposobem na pozbycie się bólu zęba jest również żucie cebuli. Dlaczego właśnie cebula? Ponieważ jej skład i właściwości doskonale zabijają zarazki znajdujące się w jamie ustnej i tym samym pomagają uśmierzyć ból.


czosnek, czosnku 6 domowych sposobów na ból zębaCzosnek

Weź 1 ząbek czosnku, obtocz go w soli a następnie przyłóż bezpośrednio pod bolącym zębem. Szybko się przekonasz, że ta prosta metoda pomoże Ci skutecznie pozbyć się bólu zęba.


Herbata

herbata, herbaty, herbatę 6 domowych sposobów na ból zęba
Torebkę herbaty zanurzamy we wrzącej wodzie. Następnie, gdy już stanie się ciepła przykładamy ją do bolącego nas zęba. Uśmierzające ból skutki herbaty powinny nam przynieść ulgę na dłużej.


Kostki kodu

lód, kostki lodu, kostka lodu 6 domowych sposobów na ból zębaTen sposób uśmierzania bólu zna pewnie każdy. Nic dziwnego bo stosowanie lodu w miejscu bólu lub obrzęku przynosi dobre i szybkie rezultaty. Co robimy? Bierzemy kostkę lodu i przykładamy ją do bolącego zęba na około 15 minut. Czynność tę można powtarzać wielokrotnie – zalecamy przynajmniej 3-4 razy dziennie.


Soda i sól

soda, sól, soli 6 domowych sposobów na ból zębaNa ból zęba pomocna może być prosta, domowa płukanka, którą przygotujemy przy pomocy 5-6 kropli jodyny oraz jednej łyżeczki soli, które należy rozpuścić w szklance wody. Inną metodą jest przygotowanie mieszaniny z 2 łyżeczek sody dodanych do 2 łyżeczek octu. Tak przygotowaną mieszanką powinniśmy obłożyć bolący nas ząb.

Ziemniaki

ziemniak, ziemniaki, ziemniaka 6 domowych sposobów na ból zęba

Ziemniaki? – brzmi dziwnie ale ziemniaki faktycznie pomagają. Pokrój surowy ziemniak na plasterki a następnie ułóż jeden z nich w miejscu bólu. Po chwili ból zęba powinien ustąpić.

 

Jeśli te metody nie uśmierzą Twojego bólu zęba a do umówionej przez Ciebie wizyty stomatologicznej pozostało jeszcze trochę czasu to w przypadku niezbyt nasilonego bólu zawsze możesz zażyć paracetamol. Innym rozwiązaniem jest wzięcie ibuprofenu lub pyralginy.

 

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. 12 kwietnia 2018

    […] Sprawdź: 6 domowych sposobów na ból zęba […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.