Domowe sposoby leczenia opryszczki wargowej

domowe sposoby leczenia opryszczkiOpryszczka wargowa – prawie każdy się z nią kiedyś zmagał. Jak wiadomo nie jest to nic przyjemnego. Po pierwsze pojawia się w postaci pęcherzyków, co nie wygląda zbyt estetycznie, a po drugie towarzyszy jej ból i swędzenie. Przedstawiamy nasze sprawdzone domowe sposoby leczenia opryszczki, które pomogą ci się z nią szybko uporać!

Opryszczka wargowa błyskawicznie się przenosi i rozprzestrzenia. Jest chorobą zakaźną, najczęściej atakuje okolice ust i nosa. Może wystąpić w każdym momencie, a osoby, nigdy wcześniej nie mające z nią styczności szczególnie powinny uważać. Opryszczka dotknąć może każdego. Osłabiona odporność wystarczy, aby złapać bakterię. Zobacz nasze domowe sposoby leczenia, dzięki którym się jej pozbędziesz.

Domowe sposoby leczenia opryszczki – mióddomowe sposoby leczenia opryszczki

Miód doskonale się sprawdzi w leczeniu, ponieważ zawiera substancje bakteriobójcze.Posmarowanie nim opryszczki zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wirusa, dzięki czemu szybciej się go pozbędziemy. Dodatkowo ukoi uczucie swędzenia, co wspomoże goje się, ponieważ przestaniemy dotykać zakażonej okolicy. Ponadto miód łagodzi, regeneruje i odżywia skórę.

Domowe sposoby leczenia opryszczki – czosnek i cebula

Być może te produkty kojarzą ci się przede wszystkim z niezbyt przyjemnym zapachem, jednak oba zawierają wiele właściwości leczniczych, m.in. przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Wystarczy, że przyłożymy kawałek ząbka czosnku lub cebuli do opryszczki, a substancje bakteriobójcze pomogą ją szybciej zwalczyć. Żadna maść nie będzie ci potrzebna!

Domowe sposoby leczenia opryszczki – melisa

domowe sposoby leczenia opryszczkiUciążliwa opryszczka wargowa szybciej zniknie także przy pomocy melisy! Badania pokazują, że właśnie ta roślina zawiera substancje bakteriobójcze, które świetnie uporają się z opryszczką. Okład z melisy przyłóż do zakażonego miejsca, aby szybko pozbyć się problemu. Możesz użyć także olejku z melisy.

Sprawdź: Pielęgnacja ust zimą – praktyczne porady

Domowe sposoby leczenia opryszczki – aloes

domowe sposoby leczenia opryszczkiAloes jest kolejną rośliną z którą warto się zapoznać. Soki zawarte w liściach posiadają właściwości bakteriobójcze i odkażające. Wystarczy przekroić taki liść i przykładać go w miejscu pojawienia się opryszczki. Sprawdzi się tutaj także przygotowany w domu tonik aloesowy, którym należy przemywać kilka razy dziennie zakażoną część.

Domowe sposoby leczenia opryszczki – cytryndomowe sposoby leczenia opryszczkia

Jak powszechnie wiadomo cytryna zawiera dużo witaminy C – niezbędnej w walce z przeziębieniem. Opryszczka jest chorobą, więc także tutaj owoc ten bardzo pomaga. Cytryna posiada wiele kwasów organicznych, które przyspieszą walkę z opryszczką. Wystarczy, że będziemy często przykładać plasterek cytryny do zarażonego miejsca.

Wypróbuj nasze domowe sposoby leczenia opryszczki i ciesz się ponownie pięknym uśmiechem. Pamiętaj jednak, że w razie, gdyby wirus nie ustępował lub szybko pojawił się ponownie powinieneś udać się do lekarza. W takim wypadki wypadku fachowa i rzetelna pomoc może okazać się niezbędna, ponieważ opryszczka może być bardzo niebezpieczna.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.