Flosser – jak go odpowiednio stosować?

Na półkach sklepowych możemy zobaczyć wiele akcesoriów ułatwiających mycie zębów. Nasz wybór w większości przypadków może zależeć od tego, czy już mamy doświadczenie w ich stosowaniu czy nie. Najbardziej znaną pomocą w czyszczeniu przestrzeni międzyzębowej jest nić dentystyczna. Coraz bardziej popularny jednak staje się flosser, który czyści lepiej i jest bezpieczniejszy dla zębów.

Flosser

Dlaczego flosser?

Choć szczoteczka do zębów używana jest na pierwszym miejscu, nie zawsze czyści wszystkie zęby tak jak należy. Usuwanie resztek pokarmów za pomocą gum do żucia czy nici dentystycznych jest zatem polecanym środkiem uzupełniającym higienę jamy ustnej. Dodatkowym argumentem jest fakt, iż zwykła szczoteczka czyści zaledwo 3/5 powierzchni zębów. Nic dziwnego więc, że z ochotą sięgamy po dodatkowe specyfiki.

Który flosser wybrać?

Na rynku mamy do wyboru dwa dostępne rodzaje flosserów. Pierwszy, częściej wybierany ze względu na znacznie niższy koszt, to tzw flosser tradycyjny. Występuję on w postaci hybrydy nici dentystycznej, czyścika (skrobaczki) do języka lub wykałaczki w jednym.

Zastosowanie flossera ułatwia pracę tym osobom, które jeszcze nie opanowały do końca ułożenia nici dentystycznej w rękach. Dzięki usztywnieniu nici bakterie usuwane są w lepszy sposób, w tym samym czasie odświeżając oddech i usuwając resztki jedzenia. Co więcej, flossery można stosować wielorazowo.

Drugim rodzajem opisywanego przyrządu jest jego wersja elektryczna, w którym drgania osiągają częstotliwość nawet do około 10.000 ruchów na minutę, dzięki czemu są bardzo skutecznie usuwają nalot szczególnie w okolicy bocznych zębów i pod linią dziąseł. Wykorzystywany do czyszczenia strumień płynu pod ciśnieniem sprawia, że zęby są oczyszczone w profesjonalny sposób.

Niciowykałaczka

Stosowanie flossera 

Flosser znacznie ułatwia nitkowanie zębów. Nie zwalnia jednak z obowiązku uważania na dziąsła. Zatem w trakcie nitkowania należy zwrócić uwagę, czy nić nie nasuwa się za bardzo na linię dziąseł. Może to doprowadzić do ich skaleczenia, co w efekcie może zakończyć się krwawieniem. Dzięki stosowaniu powyższych zasad zakończymy czyszczenie zębów w bezpieczny sposób.

Koszt użycia flossera

Cena opakowania różni się w zależności od miejsca zakupu. Przeważnie jednak nie przekracza 10-12 zł. Jeżeli chcemy spróbować droższej, elektrycznej wersji, zapłacimy ok. 70 zł.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.