Moda na aparat ortodontyczny – podaruj sobie proste zęby

aparat ortodontycznyModa na aparat ortodontyczny trwa w najlepsze. W dzisiejszych czasach wygląd ma ogromne znaczenie. Nie każdy jednak może pochwalić się ładnym i zdrowym uśmiechem. Higiena jamy ustnej odgrywa kluczową rolę w kwestii dbania o zęby. Niekiedy jednak nawet najdroższa szczoteczka i najlepsza pasta do zębów nie jest w stanie poradzić sobie z problemami naszego uzębienia. Co zatem powinniśmy wtedy zrobić?

Kiedy i dla kogo aparat na zęby?

Krzywe zęby chociażby były najbardziej zadbane nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Przypadłość ta może również prowadzić do powstawania wielu innych powikłań, utrudniających nam prawidłowe przeżuwanie pokarmów. W przypadku krzywego zgryzu warto zwrócić się po pomoc do naszego stomatologa, który oceni problem i najprawdopodobniej skieruje nas do ortodonty. Ważne jest, aby zrobić to jak najszybciej, gdyż pierwsze oznaki wskazujące na krzywy zgryz widoczne są już w wieku dziecięcym. W tym czasie również najłatwiej jest tą przypadłość wyleczyć. W przypadku leczenia krzywego zgryzu, najczęściej stosowaną metodą jest aparat ortodontyczny. Może on być założony na stałe lub stosowany w formie nakładki na zęby, którą zakładamy zazwyczaj na noc. Każdy aparat ortodontyczny ze względu na pełnioną funkcję dobierany jest indywidualnie do naszego uzębienia aby zagwarantował jak najlepsze efekty i jednocześnie zapewnił nam komfort podczas jego noszenia.

Pięknie i modnie, czyli zakładamy na zęby aparat ortodontyczny

Jeszcze kilka lat temu aparat, szczególnie wśród dzieci był powodem do wstydu i wyśmiewania się. W dzisiejszych czasach można powiedzieć, że nawet panuje moda na aparat ortodontyczny – w modzie jest jego noszenie. Oferta dostępna w gabinetach stomatologicznych jest aktualnie dużo szersza niż jeszcze 5 czy 10 lat temu, dzięki czemu możemy wybierać spośród różnorodnych modeli aparatów na zęby. Na rynku dostępne są specjalne nakładki imitujące klamerki takie jak w aparacie, chętnie noszone przez młodzież, która ma proste zęby. Bardzo popularne są aparaty wyposażone w kolorowe klamerki, które skutecznie wyróżnią nas z tłumu. Dla tych którzy cenią sobie naturalny look przeznaczone są aparaty z zamkami kosmetycznymi. Zamki aparatów kosmetycznych są mniej widoczne, choć jednak wciąż możemy je zauważyć. Cena za aparat kosmetyczny jest nieznacznie większa niż za aparat metalowy, ponieważ producent wykorzystuje w jego produkcji droższe komponenty. Jeżeli jednak potrzebujemy prawdziwie niewidocznego aparatu ortodontycznego, to najlepszym dla nas rozwiązaniem jest tzw. aparat lingwalny który jest umieszczany od strony językowej i przez to jest niewidoczny.

Jak widać moda się zmienia ale zdrowy, piękny uśmiech zawsze będzie postrzegany jako coś atrakcyjnego.

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. jeśli chcemy mieć ładne zęby to musimy o nie dbać. aparaty ortodontyczne stałe cieszą się dużym powodzeniem u pacjentów, gdyż cechuje je bezpieczeństwo stosowania, wysoka jakość oraz relatywnie niska cena. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.