Nakładki Clear Aligner – przezroczysty aparat nazębny

Marzysz o prostych zębach ale przeraża Cię wizja noszenia stałego aparatu ortodontycznego? Mamy dobrą wiadomość. Jeśli Twoja wada zgryzu jest stosunkowo niewielka, możesz skorzystać z nowoczesnej metody leczenia ortodontycznego w postaci niewidocznych nakładek Clear Aligner. Nakładki Clear Aligner są przezroczyste i z powodzeniem zastępują stałe i ruchome aparaty ortodontyczne.

Nakładki Clear Aligner - przezroczysty aparat nazębny

Crear Aligner – co to takiego

Jak działają?  Nałożone na zęby przezroczyste nakładki Crear Aligner stopniowo przesuwają zęby aż do osiągnięcia prawidłowego ustawienia. Ilość koniecznych do zastosowania nakładek jest indywidualna i zależy od postaci wady ortodontycznej. Podczas wizyty lekarz oceni na podstawie wykonanych modeli ortodontycznych i zdjęć rentgenowskich (panoramicznego i cefalometrycznego) ile nakładek będzie trzeba nosić.

Jak długo trzeba nosić nakładki Clear Aligner?

Popularne, stałe aparaty ortodontyczne są z reguły noszone przez około 2 lata. W przypadku nakładek Clear Aligner leczenie ortodontyczne trwa krótko – wymaga jedynie kilku miesięcy. Przez ten czas Clear aligner musi być noszony przez 22 godziny na dobę, czyli także podczas snu. Zdejmowany jest podczas jedzenia oraz mycia zębów.

Clear Aligner cena

Cena nakładek Clear Aligner  jest różna i częśto uzależniona od renomy samego gabinetu stomatologicznego. Średnio za nakładki Clear Aligner zapłacimy około 700 złotych (cena za komplet 3 nakładek CA). Pamiętajmy jednak, że dochodzą do tego dodatkowe opłaty w postaci np. konsultacji z ortodontą (ok. 50-100 zł), wykonania planu leczenia (ok. 250 zł). Leczenie krzywizny zębów tą metodą jest zatem zdecydowanie tańsze niż w przypadku stałych aparatów na zęby.

Sprawdź: Nić dentystyczna – Twoja broń w walce z próchnicą

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.