Nić dentystyczna – Twoja broń w walce z próchnicą

nić dentystyczna flosserNiestety, statystyki są pokazują że higiena jamy ustnej jest w Polsce na bardzo złym poziomie. Bez trudu można znaleźć informacje na temat tego, że bardzo wiele osób za rzadko myje zęby, a niektórzy nie robią tego w ogóle.  Bardzo wiele osób nie wie, czym w ogóle jest i do czego służy nić dentystyczna, wielu o niej nawet nie słyszało, podczas gdy jest to produkt, który pozwoli nam skutecznie usunąć osad z przestrzeni między zębami i pomoże zapobiec powstawaniu próchnicy oraz ubytków. 

Nić dentystyczna, czyli Twój niezbędnik w walce o piękny uśmiech

Jest to bardzo ważny produkt, bez którego osoby świadomie tego nie wyobrażają sobie życia, ale trzeba też przyznać, że produkty te nie są reklamowane jak pasty do zębów czy szczoteczki, o których każdy wie, bo jest to przecież absolutna podstawa. Wobec tego niektórzy mogą uważać, że nitka dentystyczna nie jest wcale konieczne, tymczasem nawet systematycznie i często myjąc zęby nie usunie się z nich dobrze zalegającej płytki nazębnej, czyli bakterii. Stosując nić dentystyczną dotrzemy do wszystkich zakamarków naszych zębów. Nici dentystyczne usuwają płytkę z trudno dostępnych miejsc, do których często szczoteczka nie sięga, gdyż zęby zwykle rosną blisko siebie, a niekiedy nawet są stłoczone. Jeśli płytka stamtąd nie zostaje usunięta, rozwijają się w niej bakterie i bardzo często właśnie w tych miejscach pojawia się próchnica. Oczywiście nie tylko. Konsekwencją jest też nieświeży oddech, próchnica, choroby dziąseł i przyzębia.

Może Ci się również spodoba

1 Komentarz

  1. LubiędbaćOzęby pisze:

    nić dentystyczna jest prosta w stosowaniu a mimo to bardzo skuteczna dlatego nie wyobrażam sobie życia bez niej. kiedyś próbowałam flosser (taka nić dentystyczna na patyku) ale wychodziło drożej i szybko mi się te patyczki zużywały. nie wiem jednak czemu na półkach sklepowych można znaleźć aż takie rozbieżności cenowe za wydawałoby się tą samą nić dentystyczną bo podczas ostatnich zakupów miałam do wyboru nić chyba firmy OralB i nić produkowaną dla Tesco która była 2x tańsza i 2x dłuższa! oczywiście wzięłam tą z tesco i dobrze mi służy do dziś ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.