Pielęgnacja skóry jesienią – sprawdzone metody

Wiesz już jak powstają zmarszczki na twarzy? Dziś przygotowaliśmy dla Was artykuł pokazujący jak wygląda skuteczna pielęgnacja skóry jesienią. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami. 

pielęgnacja skóry u kobiety w kapeluszu

Pielęgnacja skóry – metoda 1

Zbliża się jesień – pora roku, w której najbardziej trzeba dbać o dobrą kondycję skóry. Po okresie letnim, kiedy to promienie słoneczne dodają jej witalności,  nadchodzą zimne i wietrzne dni. Wtedy właśnie szczególnie powinniśmy się skupić nad pielęgnacją naszej skóry, która wymaga większej uwagi. Podstawą jest z pewnością używanie kremów nawilżających. Przeciwdziałają one wysuszającym podmuchom jesiennego powietrza.

Dodatkowo w tym okresie  atmosfera jest bardziej zanieczyszczona. Wszystko przez wydobywający się dym z kominów. On także naraża naszą skórę na dodatkowe zniszczenia. Sprawia, że staje się bardziej matowa i szorstka. W lecie z problemem tym skóra nie ma styczności, dlatego musimy jej dodatkowo pomóc w  walce – krem nawilżający z pewnością obroni ją od szkodliwego powietrza.

Pielęgnacja skóry – metoda 2

Lato jest najbardziej słoneczną porą w roku. Po nim przychodzi jesień – czas deszczowy i szary. Witamina D, która ma genialny wpływ na naszą skórę, pozyskiwana jest przez nasz organizm z promieni słonecznych. Wraz ze zmieniającą się temperaturą, przewagą pochmurnych dni, pielęgnacja skóry powinna odgrywać co raz ważniejszą rolę. Dlatego też oprócz kremów nawilżających, warto sięgać po preparaty zawierające witaminę D. Ich stosowanie pomoże skórze pozostać w dobrej kondycji. Zastąpią one zdrowotne działanie promieni słonecznych i zapobiegną powstaniu uszkodzeń. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć zdrowym wyglądem skóry.

Pielęgnacja skóry jest konieczna, jeżeli chcemy cieszyć się zdrowym wyglądem przez długi czas. W okresach, kiedy nasza skóra narażona jest na dodatkowe uszkodzenia, powinniśmy poświęcić jej więcej uwagi.  Nawilżające kremy, środki z witaminą D, takie jak na przykład tabletki, z pewnością pomogą nam w walce z jesienną aurą. Mogłoby się wydawać, iż są to bardzo proste i oczywiste metody, jednak są one bardzo skuteczne oraz sprawdzone. Na szczęście ludzie coraz bardziej są świadomi tego, iż nie należy lekceważyć swojego zdrowia, a pielęgnacja skóry zapewni nam zdrowy wygląd, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.