Pielęgnacja ust zimą – praktyczne porady

Zimą nasz organizm zmaga się z wieloma trudnościami. Jest bardziej narażony na infekcje i choroby. Zimne powietrze, pielęgnacja ust zimąwiatr, czy też niska temperatura nie służą także naszym ustom, które stają się suche i zaczynają pękać. Pielęgnacja ust zimą jest więc bardzo ważna. Przygotowaliśmy dla was krótki poradnik na to, jak należy dbać o usta. 

Pielęgnacja ust zimą: pomadki i balsamy do ust

Nasze usta wymagają pielęgnacji przez cały rok, jednak zimą są one bardziej narażone na wysuszenia i pęknięcia. Warto jest więc poświęcić im więcej uwagi w tym okresie po to, aby zapobiec niepotrzebnym infekcjom i nieestetycznemu wyglądowi. Ładne, zadbane usta sprawią, że nasz uśmiech będzie piękniejszy. Co więc należy stosować? Przede wszystkim balsamy i pomadki do ust. Bardzo ważne jest nawilżanie. Ich używanie zapobiegnie  wysuszaniu się ust oraz zapewni im schludny wygląd. Kosmetolodzy polecają takie kosmetyki, które zawierają witaminę A i E, miód lub oliwę, ponieważ mają one więcej właściwości nawilżających. pielęgnacja ust zimą

Pielęgnacja ust zimą: nie oblizuj warg

Zimą, kiedy nasze usta są wysuszone bardzo często mamy nawyk oblizywania ust, bądź też ich przygryzania. Postaraj się tego nie robić. Oblizywanie warg niestety, ale ma przeciwny skutek do tego, którego byśmy oczekiwali. Bardziej to naraża usta na wysuszenie i uszkodzenia.

Pielęgnacja ust zimą: maseczki nawilżające, kremy, pilingi

Maseczki silnie nawilżające pomogą nie tylko skórze, ale także naszym ustom. Będą one bardziej elastyczne i odżywione. Smarujmy także kremami nasze usta  na noc, pomoże to utrzymać ich odpowiednie nawilżenie. Piling natomiast pozbędzie się twardego naskórka. Drobne ziarenka zetrą jego nadmiar, pozostawiając nasze usta delikatne w dotyku.

Pielęgnacja ust zimą: pij dużo wody!

pielęgnacja ust zimąW okresie zimowym, podobnie jak w okresie letnim, powinniśmy pić dużo wody (minimum 2 litry dziennie). Nawadnianie od wewnątrz jest bardzo ważne. Nasz organizm potrzebuje wody do prawidłowego funkcjonowania, niezależnie od panującej pory roku. Pomoże nam ona zachować elastyczność skóry i zapobiegnie jej wysuszeniu. Woda wspomoże nawilżanie także naszych ust. Warto jest więc ją pić w zalecanych ilościach.
Wybraliśmy dla was najważniejsze wskazówki, które pomogą wam  z pielęgnacją ust zimą. Stosowanie się do nich z pewnością pozwoli cieszyć się zdrowymi wargami. Pamiętaj, że najważniejsze jest nawilżanie! Staw czoła zimie i nie pozwól, aby odebrała ci piękny uśmiech.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.