Szczoteczka do zębów, czyli jaką szczoteczkę warto wybrać?

szczoteczka do zębó z pastą do zębówRegularne szczotkowanie zębów jest jedną z najważniejszych czynności gwarantujących zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Poza dokładnym szorowaniem zębów po każdym posiłku równie ważna jest dobrze dobrana szczoteczka do zębów. Właściwie dobrana szczoteczka do zębów pozwoli nam utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej i pomoże nam zachować piękne i zdrowe zęby na dłużej. 

Szczoteczka do zębów – od czego powinniśmy zacząć wybierając szczoteczkę?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów nie należy do najłatwiejszych. Na rynku znajdziemy wiele modeli szczoteczek do zębów począwszy od tych najprostszych po zapewniające kompleksowe czyszczenie jamy ustnej oraz coraz popularniejsze w Polsce szczoteczki elektryczne i soniczne. Wchodząc do drogerii czy supermarketu zazwyczaj natrafiamy na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt różnych modeli szczoteczek do zębów co niejednokrotnie powoduje, że trudno nam wybrać ten właściwy dla nas model. Aby jednak dokonać właściwego wyboru powinniśmy na początek jasno określić swoje potrzeby. W tym celu musimy się zastanowić jaka jest aktualna kondycja naszego uzębienia, dziąseł oraz stanu całej jamy ustnej. Producenci szczoteczek wychodzą naprzeciw naszym różnorodnym potrzebom, zapewniając nam szeroką gamę szczoteczek o różnych parametrach takich jak twardość włosia, wielkość główki czy elastyczność szyjki.

Jak wybrać tą odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Małe dzieci oraz osoby ze skłonnością do krwawienia dziąseł oraz takie , które przeszły niedawno zabiegi dentystyczne powinny unikać szczoteczek o twardym włosiu oraz szczoteczek elektrycznych, gdyż mogą powodować podrażnienia.

Szczoteczki o średnim oraz twardym włosiu idealnie nadają się dla dorosłych o zdrowych zębach gdyż gwarantują znacznie dokładniejsze usuwanie osadu oraz płytki nazębnej niż szczoteczki miękkie.

Szczoteczka z długimi włóknami pozwala lepiej usuwać zabrudzenia z przestrzeni między zębowej. Obecnie często łączne z włóknami o standardowej długości by osiągnąć jak najlepsze efekty w usuwaniu osadów.

Ci, którzy cenią sobie czas oraz kompleksowe czyszczenie powinni zainwestować w szczoteczkę elektryczną. Ten typ urządzenia pozwala na najdokładniejsze usuwanie osadów i płytki nazębnej, Należy jednak pamiętać o tym iż dobrej jakości szczoteczka elektryczne może być nawet kilkadziesiąt razy droższa od zwykłych odpowiedników.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Karolla pisze:

    O tak, zdecydowanie soniczna szczotka najdokładniej usuwa zanieczyszczenia. Moim zdaniem nie ma co tu oszczędzać, gdyż używając jej na pewno zaoszczędzimy na dentyście. Ja mam model od Panasonic i jestem zdania, że żadna szczotka wcześniej nie czyściła tak dobrze.

  2. Agaaa pisze:

    a ja ostatnio mimo że mam 29 lat byłam zmuszona umyć zęby szczoteczką dla dzieci (tylko taka w sklepie była a ja byłam zdesperowana ^^) i wrażenia są ? jej główka była taka malutka że chyba 5 minut szczotkowałam zęby. po tym doświadczeniu jeszcze bardziej doceniam swoją codzienną szczoteczkę

  3. KozłowskaA pisze:

    Ja wybrałam szczotkę soniczną, z praktyki widzę, że to najlepsza z typów szczotek. Też mam Panasonic, to dobra marka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.