Zmarszczki wokół ust – powstawanie, zapobieganie, usuwanie

zmarszczki wokół ust

Wraz z wiekiem na powierzchni skóry stopniowo pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, które z czasem ulegają pogłębieniu. Dotyczy to partii twarzy, takich jak czoło, okolice oczu, miejsca między brwiami, a także wokół ust. Ten ostatni obszar, czyli zmarszczki wokół ust u kobiet są w szczególności narażone na przedwczesne starzenie, dlatego trzeba szczególnie dbać o ten obszar skóry. Opisujemy jakie rodzaje zmarszczek wokół ust rozróżniamy, kiedy i jak powstają oraz w jaki sposób zapobiegać i likwidować zmarszczki wokół ust.

Zmarszczki wokół ust i ich rodzaje

Rozróżniamy kilka rodzajów zmarszczek powstających w okolicy ust. Pierwsze z nich to bruzdy nosowo-wargowe, tzw. zmarszczki śmiechowe. Powstają one na skutek codziennej mimiki twarzy – szczególnie wtedy, gdy się uśmiechamy. W obrębie okolicy ust często można również zaobserwować tzw. linie marionetki. Zmarszczki te mają swój początek w okolicy kącików czerwieni wargowej i kierują się ku dołowi, aż do brody. Niestety wraz z ich pojawieniem się twarz przybiera niezadowolony i sfrustrowany wygląd. U osób dojrzałych często można dostrzec również pionowe zmarszczki wokół ust. Są one szczególnie widoczne u kobiet, które nadużywają słomki do spożywania napojów bądź u palaczy. Palenie papierosów powoduje, że nasze usta marszczą się jak do pocałunku, a to stopniowo osłabia wiązania kolagenowe, powodując szybsze powstawanie zmarszczek.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek wokół ust?

Powstawanie zmarszczek na powierzchni skóry to proces nieunikniony, który prędzej czy później dotyka każdą kobietę oraz każdego mężczyznę. Można jednak znacząco spowolnić starzenie się skóry i zatrzymać młody i atrakcyjny wygląd na wiele lat. Warto również pamiętać o tym, aby na skórę regularnie aplikować filtry słoneczne. W szczególności w okresie intensywnego nasłonecznienia. Promieniowanie UV odpowiada bowiem za mniej więcej 80% typowych objawów starzenia. Sprawi to, że zmarszczki wokół ust, pojawią się znacznie później, dlatego tak ważne jest dbanie o skórę twarzy, szczególnie wokół ust.

Dodatkowo powinniśmy ograniczyć korzystanie ze słomek podczas picia oraz raz na zawsze pożegnać się z paleniem papierosów. W tym ostatnim przypadku nie tylko nasza skóra na tym zyska ale także zapobiegniemy powstawaniu nieestetycznych przebarwień na naszych zębach. Co więcej wolnych ograniczymy w ten sposób dostarczanie naszej skórze niechcianych wolnych rodników i kancerogennych substancji smolistych w efekcie czego nasza skóra odpocznie i dotleni się.

Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami wokół ust?

Podstawowym sposobem walki ze zmarszczkami wokół ust jest stosowanie odpowiednich kremów i preparatów. Skuteczne w walce ze zmarszczkami okazują się olejki np. z awokado, jojoba i z pestek winogron, które można dostać np. w aptece. Olejki z tych produktów posiadają właściwości antyoksydacyjne, które walczą z wolnymi rodnikami i skutecznie pomagają odbudować elastyczność naszego naskórka. Działaj od środka – zacznij przyjmować nienasycone kwasy tłuszczowe, np. z olejkiem z wiesiołka.

Aby uzupełnić głębsze warstwy skóry w wodę warto stosować olej lniany oraz dobre kremy wypełniające zmarszczki. Wybierając krem przeciwzmarszczkowy nie sugeruj się opakowaniem, a składem kosmetyku. Poszukuj kremów które zawierają w swoim składzie koenzym Q10, retinol czyli aktywną postać witaminy A, kolagen oraz kwas hialuronowy, które gwarantują zaawansowaną skuteczność w zalce ze zmarszczkami wokół ust.

Profesjonalne zabiegi wypełniania i usuwania zmarszczek

Warto również korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej w postaci profesjonalnych zabiegów wypełniania i usuwania zmarszczek. W celu uzupełnienie objętości twarzy można wykorzystać lifting wolumetryczny, polegający na podaniu wypełniacza tkankowego w środkową okolicę policzków, bruzdy nosowo-wargowe czy kąciki ust. Pozwala to uzyskać harmonijny owal twarzy oraz likwiduje niedoskonałości takie jak wiotka skóra z głębokimi zmarszczkami i bruzdami. Aktualnie bardzo popularne jest delikatne wypełnianie ust np. zabiegiem Juvéderm lub Intraceuticals. Zabieg Juvéderm polega na zaaplikowania wypełniacza poprzez nakłuwanie skóry twarzy zaś Intraceuticals na podawaniu pod ciśnieniem czystego tlenu hiperbarycznego. Oczywiście oferowanych zabiegów jest zdecydowanie więcej, dlatego warto samodzielnie zapoznać się z ofertą tych gabinetów i dobrać odpowiedni dla swojej skóry zabieg.

Zabiegi przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej nie należą jednak do tanich – za zabieg usuwania zmarszczek wokół ust oraz powiększania ust zapłacimy około 2400 zł i podobnej ceny możemy się spodziewać za usunięcie zmarszczek palacza i wygładzenie brody oraz likwidację marionetek.

 

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Marzyska pisze:

    moim zdaniem wystarczy nie korzystać ze słomek do picia i nie palić papierosów itp a nie powinniśmy się martwić o nadmierne powstawanie zmarszczek wokół ust. koleżanka która ma 29 lat pali już od jakiś 10 lat i ma przez to zmarszczki na ustach niczym 40letnia kobieta, dlatego zdecydowanie odradzam palenie. sama kremów specjalnie nie stosuje – jak już to nawilżający z nivea, może jak będę po 40 to zacznę stosować jakieś specjalne kremy na zmarszczki

  1. 30 stycznia 2018

    […] Sprawdź: Zmarszczki wokół ust – powstawanie, zapobieganie, usuwanie […]

  2. 12 kwietnia 2018

    […] Sprawdź: Zmarszczki wokół ust – powstawanie, zapobieganie, usuwanie […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.